Dünyanın en lezzetli kahveleri Nevada Coffee ile ilk kez İstanbul’da!

Nevada Coffee

Nevada Coffee

Dünyanın en lezzetli kahveleri Nevada Coffee ile ilk kez İstanbul’da!

Nevada Coffee olarak size muhteşem aromalı bir kahve sunuyoruz. Yetiştirmeden öğütmeye ve hatta size servis ettiğimiz fincana kadar, dahil olan herkese fayda sağlayan bir değer zinciri yaratıyoruz.

Bir kahvenin kalitesi sadece onun çeşidine ve kavrulmasına bağlı değildir. Her şey, kahvenin ekimiyle ve üretildiği koşullarla başlar. Her bir kahve çekirdeği, bir fincan kahve olarak size ulaşmadan önce tutkuyla birçok insanı içeren uzun bir yol kat eder.

Sierra Nevada Kahvesi Nereden Geliyor?

Kahvelerimiz Sierra Nevada’da yetişen Typica kahve ağaçlarından geliyor. Typica kahve ağaçları doğanın ortasında, sarp bir bölgede ancak 7-8 saatlik bir yürüyüş ile ulaşılabilen bir bölgede yetişiyor. Bu bölge, UNESCO tarafından, 1979 yılında Biyosfer Rezervi ve Dünya Mirası Alanı olarak ilan edilmiştir.

Sierra Nevada, Kolombiya'daki dünyanın en eşsiz bölgelerinden biridir. Sierra Nevada, deniz seviyesinden 5.800 metre yükseklikte ve deniz kıyısına 42 km uzaklıkta bir dağdır. Bu dağın denize yakınlığı, daha yüksek bağıl neme sahip benzersiz bir mikro iklim yaratır. Bu da kahveye daha fazla yoğunluk katar. Yerli ormanların gölgesinde yetişen Sierra Nevada Kahvesi, fındık ve bitter çikolata aroması içeren yoğun bir tada sahiptir.

Nevada Coffee'yi Bu Kadar Özel Yapan Nedir?

Nevada kahvesi, dünyanın en değerli kahvelerinden biridir. Bu eşsiz kahveyi Kolombiya'da sadece 450 aile üretmektedir. Bu ailelere erişmek ve kahvenin satış iznini almak son derece zordur. Kolombiya Sierra Nevada kahvesi, uluslararası organik tarım standartları altında çeşitli akreditasyonlar almıştır. Atalardan kalma geleneğe göre ve tabiat ana ile uyumlu bir şekilde yaşayan Sierra Nevada‘nın yerli halkı, kahve yetiştirmek için kimyasalları kullanmaz. İşte biz Nevada Coffee’de, bu benzersiz kahvenin yanı sıra tamamen bu konsepte uygun olarak müşterilerimize hizmet veriyoruz.

Nevada Kahveyi Bizimle Keşfedin

Nevada kahvesi; belirgin bir aromaya, yüksek bir gövdeye, iyi bir çekirdek boyutuna, düşük asitliğe, belirgin bitter çikolata ve kavrulmuş fındık notalarına sahiptir.

İlk yudumda, pürüzsüz çikolata tadı ve ardından fındık notaları damakla buluşur. Bu birinci sınıf öğütülmüş kahve için sadece en iyi ve en büyük çekirdekler seçilir. Öğüttüğümüz kahve size espresso ve filtre kahve olarak eşsiz bir aromayı, tadı ve kaliteyi garanti eder.